Pracujesz na rynku IT? Chcesz zająć się swoim biznesem bez tracenia czasu na formalności?

Księgowość dla programistów i branży IT nie jest łatwym zadaniem. Dlatego warto wybrać nasze biuro rachunkowe, które ma już wieloletnie doświadczenie w usługach księgowych na rzecz programistów, informatyków, testerów oprogramowania, grafików komputerowych oraz innych specjalistów z branży IT. Pomożemy również w kwestiach związanych z ulgą IP Box.

Biuro rachunkowe dla IT

Doskonale zdajemy sobie sprawę ze specyfiki działalności w branży IT, której nieodłączną częścią jest konieczność nieustannej łączności ze światem on-line oraz pracy przed komputerem. Usługi księgowe powinny być realizowane w jak najwygodniejszy sposób. Dlatego też, oprócz kontaktu stacjonarnego w naszym biurze, oferujemy Ci bardzo elastyczną formę współpracy, która w całości opiera się na kontakcie zdalnym. Obsługujemy firmy z całej Polski, ponieważ w dużej mierze korzystamy z księgowości online.

Księgowość dla branży informatycznej  i programistów – jak pracujemy?

  • wideokonferencje,
  • kontakt mailowy,
  • kontakt telefoniczny,
  • kontakt stacjonarny,
  • system dostarczania dokumentów za pośrednictwem chmury.

Oprócz usług księgowych IT i kadrowych pomożemy Ci w założeniu własnej działalności. Jesteśmy do Twojej dyspozycji na każdym etapie tworzenia firmy. Służymy poradą prawną oraz wyręczymy Cię w niektórych formalnościach. W trakcie naszej współpracy postaramy się odpowiedzieć na wszystkie  pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z prowadzoną działalnością. Wyjaśnimy jak prowadzić firmę, aby nie mieć problemów z urzędem skarbowym, ZUS itp.

Księgowość dla programistów

Nasze usługi księgowe dla IT poprawią Twój komfort prowadzenia działalności. Zajmiemy się kwestiami kadrowymi, księgowością oraz służymy poradą prawną. Dla nas bardzo ważna jest relacja z Klientem – fundamentem jest partnerstwo, przejrzystość umów oraz aktywna współpraca. Mając na celu zapewnienie jak najlepszych warunków do prowadzenia Twojej działalności, musimy aktywnie współdziałać. W dużej mierze księgowość IT to usługi on-line więc nie musisz tracić czasu na dojazd i wizyty w naszym biurze rachunkowym. Udostępniamy darmowy program do fakturowania – wszystkie potrzebne dane i dokumenty masz w jednym miejscu. Dzięki naszym usługom księgowym dla branży IT zyskasz czas dla siebie i swojej firmy.

Zawsze zależy nam na opinii Klientów na temat dotychczasowej współpracy. Bez cennych uwag nie bylibyśmy w stanie zidentyfikować ewentualnych deficytów w obszarze świadczonych  przez nas usług. Co jakiś czas przeprowadzamy anonimową ankietę wśród naszych Klientów, aby dowiedzieć się, jak oceniają naszą współpracę, jak zmieniają się ich potrzeby i co jeszcze moglibyśmy zrobić, aby jak najbardziej dostosować się do ich oczekiwań. Na podstawie zebranych informacji wprowadzimy zmiany i personalizujemy ofertę do specyfiki działalności gospodarczej w branży IT.

Ulga IP BOX dla programistów

Jesteś programistą i prowadzisz własną działalność lub Software House? W takiej sytuacji ulga IP BOX jest stworzona dla Ciebie.
Co zyskasz, korzystając z ulgi IP BOX? Dzięki specjalnej formie podatkowej masz możliwość obniżenia podatku dochodowego z 19% do 5%.
To ogromna oszczędność! Ulga obejmuje również spółki z zakresu nowych technologii oraz te o działalności badawczo-rozwojowej.
Skontaktuj się z nami, a indywidualnie zbadamy Twój przypadek.

Jak uzyskać ulgę IP BOX?

KROK 1 – WERYFIKACJA ONLINE

Pierwszym krokiem w naszej wspólnej drodze do IP-BOX będzie weryfikacja tego, czy spełniasz warunki konieczne do zastosowania ulgi. Na tym etapie poprosimy Cię o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań, które umożliwią nam zebranie potrzebnych informacji i stworzenia opisu stanu faktycznego. Weryfikacja odbywa się poprzez wypełnienie przesłanego formularza – możesz więc w niej uczestniczyć w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli Twoja sytuacja jest dość nietypowa, przez co wolałbyś/wolałabyś skontaktować się z nami w sposób bardziej bezpośredni, z chęcią zaprosimy cię na spotkanie w naszym biurze lub wideokonferencję. Jednego jesteśmy pewni – zrobimy wszystko, abyś skorzystał z ulgi IP BOX.

KROK 2 – WNIOSEK O WYDANIE INTERPRETACJI INDYWIDUALNEJ

Na podstawie informacji zebranych podczas weryfikacji sporządzimy, a następnie złożymy  w Twoim imieniu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów podatkowych do Krajowej Informacji Skarbowej. Udzielimy również odpowiedzi na wszelkie dodatkowe pytania KIS zawarte w wezwaniu do uzupełnienia stanu faktycznego.

KROK 3 – EWIDENCJA IP-BOX

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez KIS stworzymy ewidencję IP-BOX, która będzie stanowiła podstawę do identyfikacji kosztów i przychodów związanych z prawem własności intelektualnej, które tworzysz.

KROK 4 – KOREKTA DEKLARACJI I ZWROT PODATKU

Skorygujemy deklarację za dany rok podatkowy, co spowoduje, że zwrot podatku już wkrótce trafi na twoje konto.

Nie wiesz jaką stawkę ryczałtu zastosować?

Pomożemy Ci odpowiedzieć na to pytanie poprzez sporządzenie wniosku do Głównego Urzędu Statystycznego o określenie odpowiedniego kodu PKWIU (szczegółowe PKD) dla świadczonych przez Ciebie usług. Dopasujemy możliwie jak najniższą stawkę ryczałtu ewidencjonowanego do Twoich usług. Dzięki takim interpretacjom ze stawki 8,5% ryczałtu mogą skorzystać przykładowo testerzy oprogramowania czy grafik komputerowy.

Skorzystaj z pomocy naszego biura rachunkowego, które od lat pomaga branży IT w prowadzeniu działalności gospodarczej. Księgowość online to duże ułatwienie – cała dokumentacja jest w jednym miejscu. Skontaktuj się z nami już teraz i zapytaj o wycenę usług dla Twojej działalności.

Najczęściej zadawane pytania

Prowadzenie księgowości IT na własną rękę – czy warto?

Programiści coraz rzadziej decydują się na prowadzenie księgowości na własną rękę. Chociaż szczególnie na początku, wydaje się to być dobrym pomysłem, to nie jest pozbawione wad. Informatycy czy programiści szybko orientują się, że aby prowadzić księgowość trzeba mieć bardzo dużą wiedzę i czas na ciągłe doskonalenie się w tej dziedzinie. Kwestie podatków, nowych ustaw zmieniają się bardzo dynamicznie i trzeba być na bieżąco. Popełnione błędy wynikające z braku wystarczającej wiedzy mogą nas sporo kosztować pieniędzy i stresu.

Jakie biuro rachunkowe dla programisty?

Biuro rachunkowe dla programistów powinno rozumieć specyfikę branży oraz problemy z nią związane. Po pierwsze, biuro powinno umożliwiać w dużej mierze współpracę online. Programiści z reguły mają mało czasu, dużo wygodniej jest wysłać dokumenty online, zamiast drukować i dostarczać osobiście. Dzięki temu fizyczna odległość biura rachunkowego od siedziby programisty nie ma żadnego znaczenia.
Drugą ważną kwestią jest możliwość kompleksowej obsługi – usługi kadrowe czy doradztwo prawne.

Kto może skorzystać z IP BOX?

Ulga IP BOX (Innovation Box) jest na rynku już kilka lat i została stworzona dla podatników prowadzących działalność B+R – badawczo-rozwojową. Z ulgi IP Box można skorzystać spełniając określone wymagania np. prowadzenie działalności badawczo rozwojowej i wytworzenie kwalifikowanego IP. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym biurem rachunkowym. Indywidualnie zbadamy Twój przypadek i pomożemy w uzyskaniu ulgi IP BOX.

Ile wynosi ulga IP Box?

Ulga IP BOX została wprowadzona w celu rozwoju usług technologicznych w Polsce. Dzięki temu firma może opodatkować swoje usługi (w określonych przypadkach) tylko 5% stawką podatku dochodowego.

Księgowość w IT jest łatwiejsza z biurem rachunkowym

Księgowość to jedna z najważniejszych dziedzin w każdej firmie, niezależnie od jej branży. W przypadku przedsiębiorstw z sektora IT lub programistów na własnej działalności, prowadzenie księgowości może wiązać się z dodatkowymi wyzwaniami, takimi jak specyficzne zasady rozliczania kosztów związanych z projektami, stosowanie ulg podatkowych czy zagraniczne transakcje. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług doświadczonego biura rachunkowego, które specjalizuje się w księgowości dla branży IT. Nasza firma oferuje szeroki zakres usług księgowych, które są dostosowane do specyfiki działania tego sektora.
Szukasz biura rachunkowego, które pomoże Ci we wszystkich formalnościach? Skontaktuj się z nami – z chęcią odpowiemy na Twoje pytania oraz przygotujemy personalizowaną ofertę.

Zobacz naszą ofertę dla kancelarii prawnych oraz branży medycznej.

Jesteśmy zawsze gotowi

Wyślij zapytanie